Dijital Pazarlama>Doğru Kampanya Türü Nasıl Seçilir?

Doğru Kampanya Türü Nasıl Seçilir?

Doğru Kampanya Türü Nasıl Seçilir?

 

Doğru Kampanya Türünü Seçme:

  1. -Arama Ağı Kampanyaları Nedir?
  2. -Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları Nedir?
  3. Video Kampanyaları Nedir?

Gibi bu soruların cevabı için kaydırmaya devam et!

 

 

 

Arama Ağı Kampanyaları Nedir?  

Arama Ağı kampanyaları, sunduğunuz ürün ve hizmetleri Google'da aramakta olan kullanıcılara ulaşmanızı sağlamaktadır.

Ürün ve hizmetlerinizi arayan müşterilere reklamlarınızı aktif şekilde göstermenizi sağladığı için satışları, potansiyel müşterileri veya web sitenize gelen trafiği artırmak için ideal bir tercihtir. 

 

Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları Nedir?

Görüntülü reklam  ağı kampanyaları, öğelerinizi (başlıklar, resimler ve diğer öğeler) bir araya getirerek Görüntülü Reklam Ağı için varsayılan reklam türü olan duyarlı reklamların yerine geçen duyarlı görüntülü reklamlar oluşturur.

Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları, milyonlarca web sitesi ve uygulamada gezinen kullanıcılara görsel olarak ilgi çekici reklamlarla ulaşmanızı sağlamaktadır.

Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı kampanyalarınızın erişimini web ‘in diğer kısımlarına genişletmek için harika bir yoldur.

Video Kampanyaları Nedir?

Video kampanyaları, YouTube'da ve diğer web sitelerinde video reklam göstermenize olanak tanır.

Bazı Video kampanyası türleri markanızın genel bilinirliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Bazıları ise dönüşümleri artırmak veya kullanıcıların web sitenizde alışveriş yapmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

 

 

 

 

Alışveriş Kampanyaları Nedir?

Akıllı Alışveriş kampanyalarıyla kampanya yönetimini kolaylaştırın, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarın ve daha geniş kitlelere ulaşın. Bu kampanya alt türünde, Standart Alışveriş ve Görüntülü Reklam Ağı yeniden pazarlama kampanyaları birleştirilir ve çeşitli ağlarda ürünleriniz ile işletmenizi tanıtmak için otomatik teklif ve reklam yerleşimi özellikleri kullanılır.

Alışveriş kampanyaları, ürün envanterinizi satmak isteyen bir perakendeciyseniz idealdir. Alışveriş reklamları, arama sonuçlarında ve Google Alışveriş sekmesinde görünür.

Mağaza sahipleri, fiziksel konumlarında sunulan ürünleri tanıtmak için yerel envanter reklamlarını da kullanabilir.

Uygulama Kampanyaları Nedir?

Uygulama kampanyaları yeni uygulama kullanıcıları bulmanıza ve uygulamanızdaki satışları artırmanıza yardımcı olur.

Bu kampanya türü, Arama, Play, YouTube, Keşfet ve 3 milyondan fazla site ve uygulamadaki reklamları otomatik olarak optimize etmek için uygulamanızdaki bilgileri kullanır.

Yerel Kampanyalar

Yerel kampanyalar, potansiyel müşterilerin mağazalara ne zaman ve nasıl gideceklerine karar vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sunmada işletmelere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yerel kampanyalar bu süreci sizin için basitleştirerek yerel kampanyalar, kullanıcıları fiziksel mağazalarınıza ve alanlarınıza çekmenize yardımcı olur. Reklamlarınız Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Google Haritalar ve YouTube'da gösterilmek üzere otomatik olarak optimize edilir.

Tek yapmanız gereken birkaç satırlık metin, bir bütçe ve birkaç öğe eklemektir. Geri kalan her şey, müşterilerin sizi bulmasına yardımcı olmak için optimize edilir.

 

 

 

 

Akıllı kampanyalar

Akıllı kampanyalar işletmenizin satışlarını artıracak özellikleri ön plana çıkarmanıza ve müşterilerin ilgisini çekmenize yardımcı olur.

İşletmeniz için tek bir kampanya oluşturabilir ya da farklı ürün veya hizmetleri sergilemek için her biri kendine ait anahtar kelime temaları kümesine sahip birden çok kampanya yayınlayabilirsiniz.

Akıllı kampanyalar, reklamlarınızı oluşturup yayınlamanın en kolay yoludur. İşletme bilgilerinizi girip birkaç reklam oluşturduğunuzda, Google zaman ve paranızın karşılığını en fazla şekilde almanızı sağlayacak en iyi hedeflemeyi bulur.