Kodlamasız E-Ticaret Sitesi>WordPress Nedir?

WordPress Nedir?

WordPress Nedir?

 

 

- WordPress Nedir?

- WordPress’le Ne Tür Siteler Yapılabilir?

- Neden WordPress Kullanmalısınız?

 

WordPress Nedir?

Hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan, tıklamalar ile her türlü içeriği üretmenize, internet ortamında yayınlamanıza ve yönetmenize olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.

Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir.

 

WordPress’le Ne Tür Siteler Yapılabilir?

 

İnternetin %30’u wordpress sitelerden oluşmaktadır. Aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde wordpress kullanılır. Oldukça esnek bir yapıda olduğu için her türlü tasarım ve sektöre uygulanabilir.

Örneğin;

- E-Ticaret Siteleri

- Blog Siteleri

- Fotoğraf Siteleri

- Haber Siteleri

- İlan Siteleri

- Forum Siteleri

- Teknoloji Siteleri

- Emlak Siteleri vb…

 

Neden WordPress Kullanmalısınız?

WordPress, size dijital dünyada büyümek ve daha fazla insana ulaşmak için harika özellikler sunar. Ayrıca kullanımı en kolay içerik yönetim sistemidir.

 

1) Açık Kaynaklı!

WordPress, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir, yani herkes WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabilir ve değiştirebilir.

Dünya çapında binlerce gönüllü tarafından inşa edilen bir topluluk projesi olduğundan herkes büyümesine yardımcı olabilir.

 

2) Kullanıcı Dostu

WordPress kodlama bilgisi olmayan kullanıcılar tarafından bile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Teknik bilgi gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde web siteleri oluşturmanızı sağlar ve popülerliğini büyük oranda kullanım kolaylığına borçludur.

 

3) Binlerce WordPress Tema

5.000’den fazla ücretsiz WordPress teması sayesinde sitenize dilediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz.

 

4) Kullanışlı WordPress Eklentileri

Eklentiler; web sitenize işlevsellik katan yardımcılardır. Eklentiler sayesinde sitenizi online satış sitesine dönüştürebilir ya da sitenize sosyal ağ, forum, iletişim formu ekleyebilirsiniz. SEO, yedeklemeler, hız, güvenlik, bozuk bağlantılar ve spam gibi sitenizle ilgili pek çok şeyi eklentileri kullanılarak yönetebilirsiniz.
 

5) Kurulum Kolaylığı

WordPress ile kendi kendinize web sitesi ya da blog oluşturmak için birkaç tıklamadan fazlası gerekmez.

 

6) SEO Desteği

WordPress, tüm sayfalarınız ve yayınlarınız için başlık etiketleri ve meta açıklamalar oluşturmanızı sağlar. Bunlar, arama motorlarının içeriğiniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan SEO araçlarıdır.

 

Ayrıca WordPress bozuk bağlantıları denetlemek gibi amaçlara hizmet eden çok başarılı ücretsiz SEO eklentilerine sahiptir.

 

7) Kullanışlı WordPress Eklentileri

Her tür web sitesi oluşturmanıza ve sitenizi dilediğiniz gibi geliştirmenize olanak tanıdığı için WordPress son derece esnektir.