E-Ticaret>E-Ticaretin Geleceği

E-Ticaretin Geleceği

E-ticaret basitçe mobil uygulamalar ve İnternet gibi elektronik araçlar kullanarak ürün alıp satma işlemidir. E-ticaret, hem çevrimiçi ticareti hem de elektronik işlemleri ifade eder. Son on yılda, e-ticaretin popülaritesi önemli ölçüde artmıştır ve bir anlamda geleneksel tuğla ve harç mağazalarının yerini almaktadır.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, bir tuğla ve harç deposuyla aynı ek yükü ödemeden, günde yirmi dört saat global ölçekte mal satın almanıza ve satmanıza izin verir. Daha iyi bir pazarlama kombinasyonu ve daha iyi bir dönüşüm oranı için, bir e-ticaret şirketinin de fiziksel bir varlığı olmalıdır; bu harç deposu konusunda daha güvenilir olduğunu gösterir. Çoğu kişi e-ticareti tüketici için bir işletme (B2C) olarak görse de, çevrimiçi açık artırmalar, çevrimiçi bankacılık, biletleme ve rezervasyonlar ve işletmeden işletmeye (B2B) işlemler de dahil olmak üzere başka birçok e-ticaret türü vardır. Son on senede e-ticaret akıllı cihazların kullanımının yaygınlaşması ile daha da popülerlik elde etmeğe başladı.

Son on yılda e-ticarette neden patlayıcı bir büyüme yaşandı? İnternet kullanıcılarının sayı çoğaldıkça, ve evden bıkmadan bir şeyler almak daha rahat hale geldiğinden e-ticaret kendi bünyesinde büyümeye devam ediyor ve işletmeler bundan faydalanıyor.2000 yılının başında, çoğu, kart detaylarını çevrimiçi mağazalara ilettikleri konusunda şüpheliydi. Oysa e-ticaret işlemleri artık ikinci niteliktedir. SSL şifreleme sertifikaları ve Paypal, Worldpay ve Skrill e-ticarete olan güvenini artırmaya yardımcı oldu.

Altı tür e-ticaret vardır.

  1. İşletmeler Arası (B2B)

B2B e-ticareti iki işletme arasında bir işlem yapıldığında gerçekleşir.

  1. Ticari Tüketici (B2C)
  2. Tüketici Tüketicisi (C2C)
  3. Tüketici İşi (C2B)
  4. İşletme (B2A)

Bu alan genellikle sosyal güvenlik, istihdam ve yasal belgeler gibi çeşitli hizmetleri içerir.

  1. Tüketici İdaresi (C2A) – bazı örnekleri: eğitim, vergi, sağlık hizmetleri.

E-Ticaretin Avantajı Nedir?

Bir e-ticaret işini kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Shopify WooCommerce gibi çözümler, en az teknolojiye sahip kişilerin bile bir mağaza oluşturmasını sağlıyor.

Bir tasarımcı ve Web Geliştiricisi’ni işe almanın iş şirketini araziden çıkarması gereken günler geride kaldı.

Şu anda, WYSIWYG tasarım şablonları ve sistemleri insanların dakikalar içinde bir çevrimiçi mağaza açmasına izin vermektedir.

Sonuç olarak, insanlar çevrimiçi alışverişin avantajlarından yararlanıyorlar.

E-ticareti kullanıcı tarafından tercih edilen yapan ve onun bu kadar popüler olmasının yedi nedeni var:

  1. Global erişim – Fiziksel bir tuğla ve harç deposuyla, coğrafi olarak sınır kaldırılıyor, New York şehrinde sizin mağazanız varsa ve New Jersey’de satmak istiyorsanız, farklı bir fiziksel konum açmanız gerekir. E-ticaretin bu sınırlaması yoktur. Bunun yerine, e-ticaret işinizle dünyanın herhangi bir yerindeki herkese satabilirsiniz.
  2. Her zaman açık – Fiziksel işletmelerin genellikle sınırlı bir saati vardır, ancak bir e-ticaret çevrimiçi mağazası günün 24 saati, haftanın yedi günü, yanı sene boyu kapıları açıktır. Müşteriler acele etmeden istedikleri kadar alış veriş yapabilir ve bu kendi açısından her bir satıcı için harika bir fırsattır.
  3. Tasarruf – E-ticaret işletmeleri fiziki mağazalara kıyasla işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürür. Kira yoktur, kiralanacak ve ödenecek personel yoktur ve sabit işletme maliyetleri açısından çok azdır. Bu, e-ticaret mağazalarının fiyat konusunda son derece rekabetçi olmasını sağlar ve bu da genellikle pazar payını önemli ölçüde artırır.

E-ticaretin Zorlukları Nelerdir?

Teoride, e-ticaret ile ilgili her şey etkileyici görünüyor, ancak çoğu şey gibi, kendi e-ticaretinizi kendi başınıza başlatarak aşmanız gereken birkaç sorun var. PayPal gibi güvenli bir ödeme çözümü, sitenizi ziyaret eden kişilere güven duymanıza yardımcı olabilir. Trustpilot gibi bir inceleme sistemi kullanmak veya sitenizi Google Güven Mağazası’na kaydettirmek Bu olası engelleri aşmanın birkaç yoludur.

Bir E-ticaret Mağazasını Başarılı Yapan Şey Nedir?

E-Ticaret dünyasında bir takım kurduk ve ideal tasarımları, güvenilir müşteri hizmetleri ve yeni fikirleri için e-ticaret web sitesi örneği gösterdik.