E-İhracat>Amerikada Şirket Kurmak

Amerikada Şirket Kurmak

Amerika ülkemizde pek çok insanın hayallerinin ülkesi olarak görülmektedir. Oraya seyahat etmek, orada çalışmak ya da orada bir ticaret yapmak pek çok insan için büyük bir fırsat niteliğindedir. Amerika’nın gerek sunduğu imkânlar gerek para biriminin ülkemizdeki değeri açısından birçok insanın dikkatini çekmekte olduğu gerçeği Amerika da şirket kurmayı cazip hale getirmektedir.

Amerika da şirket kurmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Aracı şirketler yardımı ile Amerika da şirket kurabilirsiniz fakat daha sonra bu şirket için yapmanız gereken birtakım işler ve uğraşlar olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Amerika da şirket kurmaya neden ihtiyacınız olsun? Eğer Amerika dan düzenli olarak gelen geliriniz var ise Amerika ya bir vergi ödeme zorunluluğunuz olacak ve bunun içinde Amerika da şirket kurmanız gerekecektir. Amerika da şirket kurmak sizlere birçok avantaj sunmaktadır. Amerika da kurduğunuz şirket sayesinde Amerika Birleşik Devletlerinin sunduğu birçok imkânlardan da yaralanabilirsiniz. Örneğin oturum almak istiyorsunuz ve geçmişten beri Amerika da kurduğunuz bir şirkete düzenli olarak vergi ödüyorsunuz bu sizlere büyük bir referans olacaktır. Bunun yanı sıra Amerika da şirket kurmanın düşük faizli konut kredisi vb. gibi ihtiyaçlarınız olduğunda da sizlere birçok avantajı vardır. Amerika da şirket kurduktan sonra takibinin yapılması, ilgili evrakların düzenlenmesi ve gönderilmesi de son derece önemlidir. Amerika da şirket kurarak EIN numarasına sahip olabilirsiniz. Bu numara online bussiness için gerekmektedir. Yani E-ihracat yapıyor iseniz, ileride mutlaka Amerika da şirket kurmaya ihtiyacınız olacaktır.

E-ihracatın ilk başlarında ihtiyaç duymasanız da geliriniz belirli bir orana ulaştığında Amerika da şirket kurmaya mutlaka ihtiyaç duyacağınızı bilmenizde fayda vardır. Şirketinizi uygun eyalette kurduktan sonra, yönetmesinin de doğru yapılmasının önemli olduğunu ve gerekirse (bizce gerekli) bilgili bir muhasebeci ile çalışılarak beyanlarınızın, evraklarınızın sorunsuz takibinin ve gönderiminin yapılması noktasında önem olduğunu da unutmamalısınız. Yani aslında kolay bir şekilde kurduğunuz şirketinizi, büyük bir hassasiyetle ve titizlikle yönetmeniz gerekmektedir. Devamında yaşayacağınız sorunlar bu anlamdaki eksikliklerinizden kaynaklı büyük ve aşılması zor olabilir. Bu yüzden her zaman söylediğimiz gibi yaptığınız her ne iş olursa olsun sağlam adımlarla profesyonel bir şekilde yapmanızın son derece önem taşındığını hatırlatmak isteriz. Çok para kazanmak marifet değildir, bir iş yapıp bu işi kalıcı bir hale getirerek çok para kazanmak marifettir. Bunun için gerekli olan noktaları kaçırmamalı ve başarıya sağlam adım atmalısınız.