Dijital Pazarlama>Amazonda Satış Yapmak

Amazonda Satış Yapmak

Amazon, dünyanın en büyük tedarik zincirlerinden biri olmaktadır. Günlük yaklaşık 2 milyar trafik alan Amazon da hem müşteri olmak hem de satıcı olmak büyük bir ayrıcalıktır. Amazon’un müşterilerinin alışverişlerini hızlı, güvenilir ve kaliteli yapması, satışlarını da bu doğrultuda yapması en büyük hedefleri arasında yer almaktadır. Bu sebepten bünyesine alacağı kişilere son derece önem verip katı kurallar uygulamaktadır. Devamında bünyesindeki satıcılara hata yapma ihtimaline karşılık yine katı kurallar koyup, hatasız satışlar ve müşterilerine güvenli alışveriş olanağını sağlamaya çalışmaktadır. Bu durumda Amazon un ana prensibinin müşteri memnuniyeti olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Amazon da satış yapmak tam olarak çok büyük ve işlek bir yerdeki en gösterişli ve rağbet gören bir dükkâna sahip olmak anlamına gelmekte de diyebiliriz. Amazonda satış yapmanın en büyük avantajı tahmin edeceğiniz gibi aldığı trafiktir. Alıcılarına güven veren bir satış platformu olduğundan sizlerde Amazonda satış yaparak güvenilir bir satıcı niteliğine erişebilirsiniz. Amazon da satış yaparak birçok ülkeye ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Globalleşme anlamında sizlere büyük ölçüde öncülük edebilecek bir platform olan Amazon da satış yapmak sizler için son derece önemli bir fırsattır. Amazon da satış yapmanın birden fazla sistemi vardır. En yaygın ve avantajlı olanı FBA sistemidir. Amazon FBA ile ürünlerinizi Amazonun Amerika ya da hangi ülkede satış yapıyor iseniz oradaki deposuna gönderdiğiniz takdirde ürünlerinizi envanterinize ekleyerek devamında ürün paketleme kargolama gibi işlemleri sizin adınıza yaparak, bunun yanı sıra müşteri hizmetleri desteği ve iade yönetimini de sizler adına yaparak büyük bir hizmet sağlamaktadır. Amazon da satış yapmanın en önemli ve garantili yöntemi bu olup, bu sistem ile e-ihracatı en kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bireysel yapacak olsanız Amerika da veya herhangi bir ülkede bir depo kiralamak oldukça zor ve maliyetli bir işlem olduğundan sizler için zor olacaktır. Ancak Amazon depolarının sisteminin kolaylığı, uygun maliyeti ve sunduğu hizmetleri açısından son derece kolay olduğundan bu fırsattan sizde yararlanabilirsiniz.

Amazonda satış yapmanın birçok avantajı vardır ve böyle bir platformda satıcı olmak da elbette kolay olmayacaktır. Amazonda satış yapmak istiyorsanız mutlaka Amazonun tüm politikalarına hâkim olup, harfi harfine uyum sağlayarak, güvenilir bir satıcı olmalısınız. Aksi takdirde Amazon satış izninizi elinizden alabilir. Amazonun güvenini kazandıktan sonra tüm işlemler sizler için daha kolay olacaktır. Satışlarınız arttığında,  bu satışlarının tedariğinin doğru ve hızlı bir şekilde yapıldığında, takip numaralarının doğru ve hızlı sağlanmasında ve son olarak müşteri hizmetleri alanında da başarıya ulaşıldığında, Amazon tarafında kalıcı ve güveilir bir satıcı izlenimi çizer ve kolaylıkla dünyanın dört bir yanına satışlar yapabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Tüm bunlara dikkat ederek Amazonda satış yapmaya hemen başlayabilirsiniz.