E-İhracat>Etsyde Satış Yapmak

Etsyde Satış Yapmak

ETSY ağırlıklı olarak el yapımı ürünlerin satıldığı bir platform iken günümüzde tüm kategorilerde satışların yapıldığı büyük bir platform halini almıştır. Birçok ülkeye gönderiminin mümkün olması, aldığı trafiğin yüksek olması ve güvenilir bir platform olması sebebiyle pek çok insanın alışverişlerini yapmayı tercih ettiği bir platforma dönüşmesi kaçınılmaz olmuştur. Panellerinin kolay ve anlaşılır olması, çok katı kurallarının olmaması ve iş ortaklığı anlamında uygun bir platform olması sebebi ile de satıcıların ürünlerini satmak için tercih ettiği platform haline gelmesi de ETSY’nin büyümesinde büyük rol oynamıştır. Ayrıca, ETSY de çok sayıda başarılı Türk ETSY satıcıları da bulunmaktadır. Bunların arasında sizde yer alabilirsiniz. ETSY’de satış yapmaya hemen şimdi ile başlayabilirsiniz.

Böyle bir platform da yer almak, ETSY’de satış yapmak büyümenizde ve gelişmenizde önemli rol oynayacaktır. ETSY’de satış yapmak büyük kitlelere ulaşan bir platform olmasından kaynaklı büyük avantaj niteliğindedir. ETSY’de satış yapmak ve yürütmek son derece kolay olup çok aşırı katı kuralları olmayan bir platformdur. ETSY de satış yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli durum komisyon hesaplamasıdır. Kesintileri hesaplayarak ürünlere fiyat vermek kar marjını buna göre ayarlamak son derecek önemlidir aksi takdirde ETSY’de satış yaparken zarar edebilirsiniz. ETSY’de satış yapmak için ürün belirlerken el yapımı ve her yerde satılmayan ürünlerin olmasına dikkat edilir ise satışlarınız daha başarılı olacaktır. ETSY’de satış yapmak ETSY’nin kitlesine ulaşmak ve birçok ülkeye ürünlerinizi gönderme imkânı yakalamak sizler için E-İhracata başlamak adına da faydalı olacaktır. ETSY de satış yapmak e-ihracata başlamanın en kolay ve risksiz yoludur. Kendi markanızı ürünlerinizi ETSY de satış yaparak dünyaya tanıtabilir, kitlenizi ve kapasitenizi yükseltebilirsiniz.

Birçok online pazaryeri vardır fakat E-ihracata yeni adım attı iseniz özellikle ETSY gibi daha kolay bir platformda başlayabilirsiniz. ETSY’den daha büyük platformlara geçtiğinizde piyasa, ürün ve müşteri analizini yapmış olduğunuzdan daha kolay adapte olabilir ve daha başarılı bir satıcı olarak devam edebilirsiniz. Daha öncede bahsettiğimiz gibi ETSY hem müşterilere hem de satıcılarına kolaylıklar sağladığından zorlanmadan bu piyasaya giriş yapabileceğinizden dolayı ETSY de satış yapmaya başlamanız sizler için son derece faydalı olacaktır.