E-İhracat>Abebooks Kitap Satışı

Abebooks Kitap Satışı

Ülkemize nazaran yurt dışında kitap okuma ve kitap satış oranı oldukça yüksek seviyelerdedir. Aynı zamanda kitap satışının risksiz olarak da görülmesi, satışının kolay olduğu düşünülmesi ve iade ya da sıkıntı yaşama oranının düşük olması sebebi ile de tercih edilmektedir. Amazon kitap satışı alanında öncülük etmektedir. Amazon da kitap satışı son derece yüksek oranda ilerlemektedir. Amazon da bilenen kitap satıcıları vardır. İsim yapmış kitap satıcıları buradan kalıcılığını ve güvenilirliğini artırdıktan sonra kendi web sitelerini de kurmuş buradan da satışlarını devam ettirmişlerdir. Aynı zamanda Ebay ve Abebooks’da da bu satıcıları görebiliriz.

Abebooks, Amazon ile bağlantısı olan bir kitap satış platformudur. Sesli kitaplar, koleksiyonlar CD, DVD, harita gibi ürünler de buradan satılmaktadır. Abebooks sadece kitap temalı bir Pazar yeri olduğu için kitap satın almak isteyen alıcıların yüksek oranda tercih ettiği bir platformdur. Eğer yurt dışında kitap satmak istiyor iseniz mutlaka Amazon ve Abebooks da yerinizi almalısınız. Kitap satışına buralardan başlamanız gerekmektedir. Öncelikle Amazon üzerinden bu işe başlamanız hem isim yapmanız, güvenilirlik kazanmanız açısından hem de Abebooks kayıt işlemi için gerekli olmasından kaynaklı önem taşımaktadır. Abebooks satıcı hesabı açarken, kayıt olurken sizlere daha önce bir Amazon hesabınızın olup olmadığını sormaktadır. Var ise bu sizin için iyi bir referans olur ve kolay bir şekilde kabul görürsünüz. Eğer başarısız bir Amazon hesap denemeniz var ise bu durumda Abebooks da kabul görmezsiniz. Bunu bilmeniz son derece önem taşımaktadır. Kitap satışı Abebooks da sıkıntısız ve risksiz yapılacak bir sistemdir. Abebooks ’un Amerika ve Avrupa uzantıları ile diğer ülkelerde de satıcı olabilir kitap satışı yapmaya ister Fransa ister Almanya ister Amerika da başlayabilirsiniz.

Kitap satışı yapacak olan kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu ise kitapların ISBN numarası dediğimiz barkodlarının olmasıdır. Kitaplarınızı bu ISBN numaralarına göre listeler ve kitap satışına başlayabilirsiniz. Aynı zamanda kitapların durumları da vardır. Condition dediğimiz bu durumlar 5 şekilde olmaktadır.

1.Brand New Condition: Yeni durumda

2.Like New Condition: Yeniye yakın

3.Very Good Condition: Çok iyi durumda

4.Good Condition: İyi durumda

5.Acceptable/Poor Condition: Kabul edilebilir, kötü durumda ama okunaklı olarak devam etmektedir.

Bu condition(durum)ları kullanarak yeni ve kullanılmış kitapları Abebooks üzerinden satabilirsiniz