E-İhracat>Dropshipping Ürün Bulmak

Dropshipping Ürün Bulmak

Başarılı bir Dropshipping’in sırrı, bu işi A’ dan Z’ye bilmeniz gerekmesi, yüksek hassasiyet ile yapılması ve iş olarak görülmesi ile doğru orantılıdır. Ürün, bu satış sisteminin en önemli kıstasdır. Dropshipping de ürün bulmak kilit noktası diyebileceğimiz bir alandır. Ürünün yapacağınız Dropshipping in başarısını belirler nitelikte olduğunu unutmamakta fayda vardır.

Dropshipping ürün bulmada öncelikle patentli olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Daha sonra bu ürünün satış sayılarına, aldığı yorum sayılarına, tedariğinin kolay ve güvenilir olmasına önem vermeliyiz. Dropshipping ürün bulmak manuel aranarak yapılabilmektedir. Bahsettiğimiz kıstaslara uygun şekildeki ürünleri ayırarak ilgili platforma yükleyip satışa başlayabiliriz. Dropshipping ürün bulmada diğer bir yol ise yazılım yardımı almaktır. Çeşitli platformlar için çeşitli ücretli ve ücretsiz yazılımlar mecvuttur. Dropshipping ürün bulma yazılımları sayesinde birçok ürünü tek tuşlama ile analiz edebilir ve yükleyebilirsiniz. Dropshipping ürün bulmada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise sürekliliğinin olması ve tedarikte sıkıntı yaşanmaması için ürünün stok miktarıdır. Her ürünü direkt alır yükler iseniz başarısız olmanız muhtemel olacaktır. Dropshipping ürün bulma konusunda önemli durumlardan bir tanesi de kategori seçimidir. Tedariği zor, kargo maliyeti ve kırılma/bozulma ihtimali yüksek olan ürünlerden uzak durmalısınız. Dropshipping ürün bulma da bulduğunuz ürünü tanımanın da son derece önemli olduğunu unutmayınız. Olası müşteri soruları veya iade durumlarında yeterince bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bir diğer Dropshipping ürün bulma tavsiyesi de tedarik yeriniz ile kolay iletişim sağlayabileceğiniz, satıcısının birden fazla olduğu ürünlerin seçilmesidir. Ayrıca Dropshipping ürün bulmada ürünün piyasa fiyatlarının çok düşük olmamasına da dikkat edilmelidir. İlgili komisyonlar kesintiler kargo ve maliyet ücreti çıktıktan sonra ürüne kar konularak yüklenmesi gerekmektedir. Bu noktada da ürününüz piyasadan çok yüksek fiyatlar da olur ise hem satış sayılarınız düşük olabilir hem de ilgili platformlarda bu tarz durumlar yasak olduğundan çeşitli sıkıntı yaşanılabilir.

Bu doğrultuda dropshipping için ürün bulmanın son derece önemli olduğunun farkına varılmalı ve ürün analizinin sabırlı ve doğru bir şekilde yapıldıktan sonra listelemesine dikkat edilerek yapılmalıdır. Sonrasında doğru ve başarılı bir dropshipping yapıyor olacaksınız!